Комбинирањето на стилови и трендови дефинитивно, станува класичен пристап во дизајнот, кој може да се види насекаде, посебно на различните парчиња мебел и декоративни предмети ..

Мешањето на боите и обрасците претставува многу храбра идеја, погодна за секој простор, но оваа постапка треба да биде направена правилно, за да се избегне “без вкус”изглед.

Една од најдобрите идеи дефинитивно е мешањето на различни постави за мебел, кои со нивната комбинација стануваат неверојатно интересени и создаваат централна точка во просторот.

Ваков тренд на тапацирање на мебел датира од средината на минатиот век, но сега е во полна сила и ни помага сами да креираме мебел, кој во никој случај не е досаден.

Погледнете неколку успешни примери и инспирирајте се …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDua Lipa во новата кампања на Patrizia Pepe!
Следна објаваШто ќе се случува во Скопје, од 29-ти мај до 2-ри јуни?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР