Елегантно уреден стан на Менхетен!

Комбинирајќи одбрани дела кои во себе вклучуваат квалитетен дизајн и изработка, овој простор е дефиниран со употреба на природни материјали и иновативни форми, исполнети со длабочина и текстура.

Темната маса од јасен и сетот од четири соодветни столици го формираат трпезарискиот дел, додека веднаш до тој простор сивата софа е придружена со голема тркалезна маса за кафе.

Во прилог на новиот мебел, во овој стан биле користени растенија, уметнички дела и декоративни мали нешта, кои овој стан го прават дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали сте за необичен спа третман?
Следна објаваВенчаници SJP by Sarah Jessica Parker!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР