Овој елегантно дизајниран стан од страна на Crosby Studios, делува како розова палата со луксузни текстури, врамени во благородни метали со нагласен art deco стил.

Архитектот на овој прекрасен ентериер е Harry Nuriev, креативен професионалец кој исто така, произведува мебел по нарачка и уметнички предмети.

Еден од најочигледните аспекти на дизајнот на овој ентериер е употребата на различни текстури и бои. Мекиот плиш кој е комбиниран со сјајни метали е полн погодок.

Пастелните бои се во контраст со богатите нијанси, а плишот изгледа крајно елегантен и префинет материјал, кој го оживува овој простор.

Експертите за внатрешна декорација советуваат да го користите плишот, доколку сте ограничени со буџетот. Користејќи го плишот, му давате на вашиот дом или стан, ефект на раскош и богатство. Друг позитивен аспект на плишот е тоа што ја рефлектира светлината.

Целиот дизајн на овој ентериер создава топлина и удобност со традиционалниот плиш, кој има современ изглед со допир на минатото.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрви Мај – Меѓународен ден на трудот!
Следна објаваDior претстави 5 нови производи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР