Една година по првото лансирање, линијата Dior Hydra Life ни нуди пет нови производи …

Моделите Фредерикe Софи и Сора Чои повторно се дел од оваа кампања, која беше фотографирана од Кас Бирд. Линијата се состои од природни состојки, вклучувајќи цвеќиња и растенија, како што се сentaurea jacea, haberlea и камилица.

Еден од новитетите на оваа линија е Sorbet кремот, кој нуди хидратација, хранливи материи и рамнотежа на нашата кожа, а истовремено помага во зајакнувањето на природнииот одбрамбен систем.

Овој син крем гел нуди освежителен ефект, кој на кожата и дава сјај и долготраен убав изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатни соништа и пастелни нијанси!
Следна објаваМакедонија учесник на 16-тото Венециско биенале!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР