Фотељите со високи потпирачи за грб попознати како Бержер, претставуваат класични парчиња на мебел, со големи сегменти прикачени на страничните делови кои се протегаат до потпирачите за раце…

Целта на овие крила била да ја затворат висината во која се наоѓаат главата и торзото на човечкото тело, со цел да се обезбеди удобна заштита од промајата и да се задржи топлината која се ширела од каминот, во просторот каде што ообично луѓето некогаш седеле.

Иако многумина можат да речат дека овие големи фотељи се сосема застарени, но без разлика на тоа, тие и понатаму се уште можат да се интегрираат во многу модерни ентериери, а во последните неколку години, даваат карактер во секоја просторија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да сварите јајца без вода во рерна?!
Следна објаваТренд: Зелени и светли декорации во спалните соби!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР