ПРЕДИЗВИКАЈ ГО ВАЊА

Имаш традиционален македонски рецепт?
Испрати ни го на contact@publicroom.org и имаш можност да освоиш ваучер за вечерата New Balkan Cuisine!

predizvikaj-go-vanja-pushkar
***

Оваа седмица во Јавна Соба

20.03. // 19:00 – Книжевни Магнитуди
Нов „боречки” клуб во градот!

knizhevni-magnitudi

21.03. // 20:00 – Прва самостојна изложба на Наташа Михајлоска
Во креирањето на нејзините уметнички дела, Наташа Михајлоска се инспирира од природата и околината во која живее.

samostojna-izlozhba-na-natasha-mihajloska

22.03. // 18:00 – Coffee with an expert
Наместо со еден, овој пат напиј се кафе со двајца експерти.

entrepreneurial-journey-with-oliver-pugh

facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org

23.03. // 22:00 – Македонски шлагери
Уште еден #ретро денс петок.

makedonski-shlageri-so-retro-makedonski-hitovi

facebook event link
За резервации на маса јави ни се на 078 250 554.

24.03. // 20:00 – New Balkan Cuisine
Современа Балканска кујна пристигнува во Јавна Соба!

new-balkan-cuisine-public-room

25.03. // 12:00 – Social Sunday
Секоја недела е креативна и едукативна со Social Sunday.

ocial-sunday
***

Во наредниот период не очекува…

27.03. // 18:00 – Отворен час со Артопија
Главната тема на часот ќе биде независната, алтернативна театарска сцена; состојбите и предизвиците на независните театри во Македонија; приказните зад нивните три претстави.

teatar-za-site-artopija

facebook event link
Обезбедете си место на teatar.za.site@gmail.com

***

Имаш потреба од простор?

Организираш конференција, семинар или обука?

Slava Room е совршена за твојот следен настан.

Ти мисли на активностите, а ние ќе се погрижиме за останатото…

• Техничка поддршка за цело времетрање на активноста
• Одличен комфорт
• Највкусна храна во ресторанот
• Прогресивна работна атмосфера

slava room
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРецепт на денот: Crema al parmigiano за 10 минути!
Следна објаваКако да ја спречите желбата за храна кога сте под стрес!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР