На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 19.03 до 25.03.2018 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави:

ден и час: 20.03.2018 (вторник) | 20.00

претстава: СЕКС ДРОГА И РОКЕНРОЛ

играат: Сашо Тасевски

автор: Ерик Богосјан

режија: Ристе Алексовски

ден и час: 21.03.2018 ( среда) | 20.00

претстава: ЧОЛАК

играат: Сашо Тасевски, Рубенс Муратовски, Филип Трајковиќ, Игор Стојчевски

режија: Синиша Евтимов

ден и час: 22.03.2018 (четврток) | 20.00

претстава: ВЕРА, ЉУБОВ, НАДЕЖ

играат: Наталија Теодосиева, Филип Трајковиќ, Благој Чоревски, Димитрија Доксевски, Aнастас Тановски, Игор Ангелов, Сања Арсовска, Ирена Ристиќ, Зоран Љутков, Емилија Мицевска, Соња Стамболџиоска, Лазе Манасковски, Јана Стојановска, Златко Митрески, Дениз Абдула, Кристијан Светиев

автор: Еден фон Хорват

режија: Лука Кортина

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKолекција Gucci Resort за 2018!
Следна објаваНеделен хороскоп од 19.03. – 25.03.2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР