На 14. март завршува првата музејска поставка вон музеј – “Жената во Македонија низ времето”.

Оваа поставка претставуваше времеплов на жената во Македонија искажана преку артефакти, инфо табли и уникатен музички перформанс. Поставката ја видоа над 100.000 посетители на Сити Мол и истата побуди интерес и љубопитност кај пошироката јавност преку социјалните медиуми.

Оваа поставка ја организираше Скопје Сити Мол, во соработка со Археолошкиот Музеј, Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија.

ЛИНК до изложбата:

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСоздадете совршен работен простор во својот дом!
Следна објаваЧекор поблиску до изборот за официјален влогер на Скопје Сити Мол
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР