Старата зграда, која датира од 1926 година и има четири спрата, некогаш беше седиште на телефонска компанија, а денес има канцелариски и галериски простори, како една и еден пентхаус, кој има своја градина на кровот …

Дизајнерското студио Alexander Design го обнови и редизајнира овој пентахаус во Венеција со палета на сивата боја, која е пресечена со дрвени елементи, нежни текстури и оригинални индустриски детали.

Отворениот план на просторот, добива многу придобивки од масивните простори кои целиот ентериер го полнат со природна светлина. Оригиналните столбови, самитекреираат некои сугестии за поделба на просторот, кои вклучуваат дневна соба, кујна, трпезарија, просторија за седење, канцеларија, спална соба, две бањи, фитнес и лулашка.


Животот во овој простор дефинитивно е сон за многумина, ако не поради феноменалниот и генијалниот дизајн, тогаш поради тоа што се наоѓа во еден од најубавите градови во светот – Венеција.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖената во Македонија низ времето – Првата тематска музејска поставка вон музеј!
Следна објаваEmillio Pucci и Bulgari со заедничка колекција на накит!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР