Двата луксузни бренда Emillio Pucci и Bulgari, неодамна соработуваа и создадоа магична колекција на накит.

Од финеси до беспрекорната изработка, италијанските волшебници сето тоа го покажаа на модната писта, оставајќи ги клиентите без текст.

Како симболи на италијанскиот гламур, овие брендови си поиграа со живописни бои, брилијантни нијанси, различни форми, волумени и геометрија.

Крајниот резултат е експлозија на уметноста, која не е како ниедна друга. Како дел од соработката, Emillio Pucci и Bulgari, создадоа колекција на накит со долги ланчиња, обетки, обоени нараквици и неколку други неконвенционални дизајни за оние кои се подготвени да експериментираат со стилот.

Куќата Pucci била инспирирана од архетипскиот шарм и гламур на Мерилин Монро, додека Bulgari бил инспириран од своето наследство и висококвалитетните колекции на накит.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСофистициран пентахаус во Венеција!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР