Убава куќа на прв поглед. Станува збор за куќата на актерката Елен Помпео, попозната како Мередит Греј во серијата Вовед во анатомијата.

Актерката Елен Помпео и нејзиниот сопруг, музичкиот продуцент Крис Ивери, тукушто ја продадоа својата прекрасна куќа во Саг Харбор, Њујорк. Прекрасната куќа во рустикален стил, беше продадена за 3,5 милиони долари.

Елен и Крис оваа куќа ја купиле во 2011 година за 925.000 долари. Куќата е распространета на 223 квадратни метри и се состои од четири спални.

Куќата ја краси голема градина со базен.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајнерски торби на кои ќе заработите!
Следна објаваШаховски сет со хероите од “Господарот на прстените”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР