social sunday detski rabotilnici
***

Оваа седмица во Public Room

17.01. – 16.02. // „Само сенка на она што доаѓа” – Самостојна изложба на Тони Попов
Ако сеуште не си ја погледнал изложбата на Тони Попов, не грижи се, сеуште можеш да го направиш тоа.
Истата ќе остане отворена до 16ти февруари.

izlozhba-toni-popov

31.01. // 17:00 – HR КАФЕ & NETWORKING
Македонската асоцијација за човечки ресурси те поканува на следното HR кафе & Networking на тема: “Личниот развој и моќта на самоодговорноста!”

hr-kafe- -networking

02.02. // 22:00 – Everything Now!
Одлична музчика селекција овој петок со DJ OldBoy.

dj-oldboy

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

03.02. // 21:00 – Music Room with Rastko Obradovic Quartet
Договори го цело друштво и направи резервација, затоа што викендот се ближи, а со него и концертот на Rastko.

rastko-obradovic-quartet-sponsored-by-win-music-freedom-public-room

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

28.01. // 10:00 – Social Sunday
Забавна и креативна недела за целото семејство со Social Sunday #3 ~

social-sunday-workshops-for-kids

facebook event link
Апликација за пријавување.
Резервација на маса на 078 250 554.

***

Те очекуваме на пауза за ручек!

‎Bon Appétit!

smotanica-public-room
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСевиља: Вила со традиционален луксуз како од соништата!
Следна објава4 дефинитивни трендови во дизајнирањето на ентериерот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР