Круша во облик на Буда

Добро прочитавте, станува збор за круши во облик на Буда.
Скрстени раце, насмевка и поза на медитација. Се е тука.
Еден досетлив кинески земјоделец, дошол на идеја да создаде круши моделирани по примерот на статуата на Буда.
Крушите растат во специјални калапи.

Една круша чини 9 долари.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправете сами: Мирисна свеќа од портокал!
Следна објаваValentino Couture – колекција пролет-лето 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР