Модернизацијата на оваа прекрасно купатило значи враќање низ времето.

Со вклопувањето на традиционални архитектонски детали, со чисти линеарни елементи и суптилната природна палета на бои, дизајнерите креирале елегантен простор во купатилото кој ја почитува историјата на имотот, но и понатаму емитува модерна свежина.

Неутралната позадина со акцентираните детали во црна боја, суптилни и компактни елементи, обезбедуваат оваа бања да изгледа елегантно и со модерни вибрации.

Стаклената врата од туш кабината обезбедува увид во убавината на каменот, одржувајќи го просторот на купатилото отворен и простран.

Мали детали се додадени за да се зголеми функционалноста на ова купатило. На пример, првите две фиоки од елементот се опремени со плитки внатрешни единици за складирање на мали предмети, како четки за заби, пасти и чешли, додека поголемите предмети можат да бидат складирани подолу. Веднаш до вградените висечки елементи, има мала ниша која овозможува одржување на технички уреди во еден агол без пречки.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧеткар за првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари во Станица 26
Следна објаваТоп 5 зимски дестинации во Европа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР