Изградена во 1987 година, во близина на бујна зелена шума во предградето на Ванкувер, овој прекрасен имот може да биде сон за оние кои сакаат да живеат во близина на градот, но далеку од бучава и вревата…

Овој имот може да се опише како неверојатно приватнo засолниште, со уникатна вила во централниот дел, четири спални соби и пет бањи или 850 м2 луксузен простор за живеење. Главната куќа во себе ги спојува архитектурата на западниот брег со јапонски детали во неверојатна фузија, што јасно може да се види во нашата галерија.

Главната резиденција поседува завршници од многу природни материјали, како што се камен, стакло и дрво, покажувајќи ни ште еднаш, дека природата е секогаш ултимативниот архитект. Вистинските чуда на овој имот се наоѓаат на неговата надворешност, каде што се наоѓа преубаво уредено земјиште, со дрвја и бројни декоративни елементи создадени од човекот, креирајќи сликовито опкружување.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања на Valentino – пролет/лето 2018!
Следна објаваВолшебна мешавина на убавина и слаткарство во срцето на Париз!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР