За својатa нова пролет / лето 2018 кампања, модниот бренд  Valentino ја ангажираше супер моделката Gigi Hadid …

Оваа убавица ни покажа што се знае во оваа кампања, позирајќи пред објективот на  фотографско дуо Inez & Vinoodh.

Моделите Adut Akech, Rianne van Rompaey, Oumie Jameh, Felice Noordhoff и Aurora Talarico со Gigi Hadid ја претставуваат целата постава на оваа кампања.

Тие се сликани на многу едноставен начин – позираа пред сосем бела позадина, додека во центарот на вниманието се прекрасните фустани, извонредните торби и ултра луксузните sandali. Едноставно, но ефективно, нема ништо!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако треба да изгледа една модерна венчавка во 2018 година!
Следна објаваКуќата од соништата се наоѓа во Канада!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР