Да, белите ѕидови се безвременски, но ако сте се замориле од вашиот бел ентериер, можеби е време да смените, со многу потемни бои и нијанси.

Black Flame

Една од нашите омилени бои за ентериери за следната година се нарекува “Black Flame”. Се разбира доколку обоите еден sид во оваа боја, светлината мора да влегува во изобилие.

Кујнски елементи во два тона

Елементи од кујната во два тона стануваат се повеќе популарни, со вметнување на избелено дрво, како што е прикажано во оваа модерна кујна.

Геометриски декор

Геометриските акценти стануваат се посмели и шарени, како во оваа прекрасна дневна соба.

Шема на топли бои

Минимализмот сè уште владее, но сега тој е топол со земјени бои и нијанси.

Декоративни реси

Треперливите реси, досега беа беа резервирани за ќебиња, перници и килими. Но, следната година ќе ги гледаме на мебел, светлосни тела, па дури и огледала, како што е прикажано во овој прекрасен влез на една зграда.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајновите убавици на Sophia Webster!
Следна објаваКако да се намали „одливот на мозоци“ од Македонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР