Уредетете и декорирајте го домот така, што свечената атмосфера ќе се почувствува веднаш од влезната врата…

Денес постојат многу стилски предлози за тоа како да го декорирате вашиот дом да изгледа елегантно и шик, но не и преполн со декорации. Не треба да нагласиме дека не е потребно тематски да се мешаат различни декорации, за да не се создаде една панаѓурска атмосфера. Одлучете се за комбинација од две бои максимум, на пример, златна или сребрена, или традиционалните црвено-зелена, така што вашиот ентериер ќе “мириса” на Нова Година и Божиќ на луксузен начин.

Важно е да се внимава и на најситните детали. Имајте на ум дека во празничниот дух мора да бидат и вашите свеќи, свеќници, подметачи за чаши, покривки, салфети и декорацијата за маса.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСвеж луксуз во стан полн со светлина!
Следна објава#MeToo против сексуалните злосторници на насловната страница од TIME
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР