Овој дом, кој го доби својот освежен дизајн, е вистински пример за голем простор и уште подобар вкус …

Двојката во чија сопственост e овој дом, навистина има одличен вкус и голем простор на располагање. Тие гo ангажираа студиото Katherine Carter Design, за да им помогне да го подобрат својот дом и да го претворат во оаза создадена за уживање

Извонреден текстил, безвременски парчиња на мебел и експресивната љубов на ова семејство кон патувањата, го сочинуваат овој елегантен дом кој по редизајнирањето стана посвеж, луксузен и поудобен.

Додавајќи неутрална палета на бои, нагласени со текстури и илузијата на длабочината на просторот, овој дом доби сосема нова димензија, која по се судејќи, ги разбуди сите нејзини хибернистички способности. Понекогаш, дури и кога имате најголем буџет на располагање, не можете да создадете волшебство на луксуз и стил од еден простор, што овој пат секако не било случај. Ние веруваме дека сопствениците сега можат да уживаат во секој дел од својот дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете ја празничната Michael Kors Holiday кампања!
Следна објаваЗлато и сребро за шик празнична атмосфера!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР