Како до одлично помината недела?
Провери што ќе се случува кај нас

06.11. // 20:00 – Taste of London
Вечерва уживаме во вкусот на Лондон и Британски хитови.
Резервираше?

taste-of-london-06.11.2017

09.11. // 17:30 – Coffee with an expert: The 6 Secrets Of Marketing
Сакаш да ги дознаеш тајните на успешна маркетинг стратегија?

coffee-with-an-expert-marketing-secrets

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

09.//10.//11.11. – Weekend at Public Room
Музички викенд во Јавна Соба.
Tри вечери одлична музика, мезе, друштво…

9.10.11-COVERS-FB-EVENT

facebook event link
Резервации 078 250 554

10.11. // 17:30 – Movie Nights
Сезона на европски филм во Јавна Соба!
Овој пат уживаме со винце и вкусно мезе по работа, и проекцијата на филмот „Head on” (Gegen die Wand), 2004.

movie-nights-gegen-die-wand

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

10.11. // 17:00 – Вкусови и бои
Изложба на фотографии поврзана со готвењето и неговите бои, која ќе направи да почувствуваш глад!

efis-vkusovi-i-boi
***

Уште нешто од ноември

14.11. // 19:30 – Hiking in the Balkans
Ако те интересира планинарење и си во потрага по нови природни убавини во близина, тогаш, те очекуваме на 14ти.

Untitled-1

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

27.10. – 20.11. – Тито во Африка
Изложбата на фотографии Тито во Африка останува отворена до 20ти ноември.
Не ја пропуштај можноста да ја погледнеш.

Tito-vo-Afrika-otvoranje-na-izlozhba-2

22 – 26.11. – Skopje Design Week
Само уште малку време останува до новото издание на Неделата на Дизајн во Скопје!

21731200 665035593702808 8140088694723920830 n
***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 состојки и 5 минути за совршен Chia џем!
Следна објаваМакаронс со “вкус” на Марина Абрамовиќ!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР