Им благодариме на сите кои дојдоа да нé посетат овој викенд и заедно со нас го прославија нашиот втор роденден!

Се надеваме на уште многу заеднички настани, нови заеднички искуства и интересни доживувања.

Tito-vo-Afrika-otvoranje-na-izlozhba
***

Оваа недела на репертоарот на Јавна Соба …

30.10. // 21:00 – I hate Mondays
Се смееме и уживаме со добро мезе и одличниот стенд ап настап на Ивана Наскова!
Се гледаме вечерва!

stand-up-with-ivana-naskova

facebook event link
Резервации 078 250 554

02.11. // 17:30 – Coffee with an expert: Thinking Big
Начинот на кој што размислуваш има големо влијание врз твојот бизнис. Ќе зборуваме како да останеш фокусиран на целта и како да размислуваш правилно.

coffee-with-an-expert-think-bigger

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

02.11. // 21:00 – Thursday in Public Room
Денсаме на електронска музика со DJ George Lee и уживаме во одлично друштво и пијачки, тазе од шанкот на Јавна Соба.

GEORGE-LEE-CETVRTOK-PUBLIC-ROOM

facebook event link
Резервации 078 250 554

03.11. // 22:00 – Friday in Public Room
Дојди на забавно музичко доживување со Caravania Quartet и одлични gypsy jazz & swing мелодии.

CARAVANIA-QUARTET-PETOK-PUBLIC-ROOM

facebook event link
Резервации 078 250 554

04.11. // 11:00 – Coffee with an expert: Pitch Better, Sell More
На оваа работилница неколку старт-апи ќе имаат можност да имаат своја презентација и добијат фидбек од ментор како да го подобрат својот пристап и ги зголемат можностите за продажбата или инвестирањето.

coffee-with-an-expert-pitch-better

facebook event link
Пријави се на tamara@publicroom.org

04.11. // 18:00 – We all speak rhythm
Тргнувајќи од сознанието дека сѐ во природата пулсира и има некаква ритмичност, луѓето со векови наназад го користеле ритамот како алатка за самоекспресија и лекување.

we-all-speak-rhythm

04.11. // 22:00 – Saturday in Public Room
Заврши го викендот на забавен начин. Денсаме со Lady Blue на pop, rock, funk, disco, soul песни кај нас во Соба.

SABOTA-LADY-BLUE-PUBLIC-ROOM

facebook event link
Резервации 078 250 554

***

Проверете што следи од наредна недела

06.11. // 20:00 – Taste of London
Знаеш дека Лондон е најпознатата светска дестинација за најдобрите готвачи во светот?
Направи ја твојата резервација за следниот понеделник уште денес!

taste-of-london-06.11.2017

14.11. // 19:30 – Hiking in the Balkans
Дали сте размислувале да одите на планинарење во Албанија или Косово?

Untitled-1

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

22 – 26.11. – Skopje Design Week
Оваа година на Skopje Design Week, земја во фокус е Унгарија. Очекувај одлични продукти и интересни дизајн решенија како дел од оваа изложба, која нема да те остави рамнодушен.

21731200 665035593702808 8140088694723920830 n
***

Сте ги пробале нашите смути?

Секое утро оваа недела на фб прочитајте кои се бенефитите доколку ги пиете! Дознај повеќе и нареден пат нарачај една чаша полна здравје, за одличен старт на денот. И тоа по супер цена од 100ден!

green-smoothie
***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто се случува ако ненамерно оштетите или уништите уметничкото дело?
Следна објаваЗа колекционерите на виски: Специјално издание на вискито Royal Salute!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР