Денес, можеме на прстите на една рака да ги избоиме луѓето кои немаат fb или Instragam профил. Со оваа еуфорија на социјалните мрежи, се појави и нов критериум при изборот на совршен дечко.

И додека женските профили се полни со убаво декорирани и совршено наместени фотографии, момчињата се уште, во голема мерка, се фотографираат реално, веројатно поради исцрпеност и напорна работа на профилите на нивните девојки и пријателки.

Животот на Instagram маж е прилично тежок и изискателен. За идеална слика на нивната подобра половина, не се плашат се да се фрлат во песок, гимнастицираат и да ја занемарат сопствената безбедност. Сè за совршена слика. Иако се свесни за потсмевот на јавноста, особено кога се фатени во акција, тие се одлучни и подготвени да се справат со сите критики. Како во реалната, така и во онаа, виртуелната заедница, бидејќи сепак тоа е дело на нивните раце.

До вчера обични момци, а денес најдобри креатори на содржините на социјалните мрежи. Огромно браво за момчињата и ви благодариме за сè!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУспешна промоција на романот „Анаис од Монмартр” од авторката Јана Мишо
Следна објаваНов моден тренd на Zara!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР