Оваа недела препорачуваме да пробате …

Obrok-na-nedelata-oktomvri-3

 

19.10. // 21:00 -Thursday in Public Room
Четврточки добра журка со deep house & techno.

Еве што ќе се случува кај нас

 

19.10.-CONSTANTIN-V

20.10. // 22:00 – Friday in Public Room
Шизиме дур не држат нозе со Lady Blue!

20.10-LADY-BLUE-PETOK

21.10. // 22:00 – Saturday in Public Room
Ги слушаме South Park, денсаме и уживаме во добри пијачки со вкусно мезе.

21.10-south-park-sabota

22.10. // 12:30 – Social Sunday with Jumping Clay
Уште една забавна работилница за креативни дечиња со глината Jumping Clay!

Jumping Clay Halloween-01

 

26.10. // 17:00 – 100 Ideas for Debar Maalo
Работилница за креативците во Скопје.

Погледни што друго имаме во текот на овој месец

 

100-ideas-for-debar-maalo

27.10. – 20.11. – Тито во Африка // Tito in Africa
Изложбата „Тито во Африка – слики на солидарноста” се гради низ променлив однос на две основни компоненти. Тоа се друштвените вредности на солидарноста и антиколонијализмот, од една страна, и формалната репрезентација на меѓудржавните средби на највисоко ниво, од друга страна.

IZLOZHBA-TITO-VO-AFRIKA

28.10.// 22:00 – Честитајте ни роденден
Роденден е денот што го чекаме цела година!
Прославуваме заедно со тебе и со еден куп добра музика на сите три ката!

rodenden public room

 

06.11. // 20:00 – Taste of London
Во ноември ти ја откриваме една од најпрогресивните гастрономски сцени на светот, Лондонската кулинарска сцена.

SAVE THE DATES

 

taste-of-london-06.11.2017

22 – 26.11. – Skopje Design Week
Tе покануваме на креативно, 5-дневно, 24-часовно доживување исполнето со иновативни производи и услуги од дизајнери и врвни брендови од цела Европа, пријатна музика, корисни предавања, работилници за деца и возрасни, вкусна дизајнирана храна.

21731200 665035593702808 8140088694723920830 n
***

Имаме нова соба за твојот следен настан!

Нашето поткровје, Cosy Room, успешно е преуредено и спремно за организирање на настани! Ја препорачуваме за организирање на тим билдинг, корпоративна забава, бизнис презентација, кино проекција и други.

cosy-room-public-room

Прочитај ја целосната понуда и разгледајте ја Cosy Room.

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолку пораснале луѓето во последните 100 години!
Следна објаваCéline |”Cat-Eye”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР