Пентхаусот се протега на трите највисоки катови на овој ексклузивен станбен комплекс и е ставен на продажба по цена од 39 милиони долари. А новите сопственици на овој луксузен дом, ќе добијат подарок за вселување, ако одлучат да го купат.

Тие ќе добијат ултра-редок розов дијамант во вредност од половина милион долари, кој изгледа како вистински шлаг на тортата. Дизајниран и комплетно опремен од страна на AD100 на дизајнерот Чарлс Алем, овој луксузен дом од 1.700 м2 нуди шест спални соби, вклучувајќи и две спални со вградени барови.

Najlepši penthaus u Majamiju

Може лесно да се дојде до секој кат од овој пентхаус со помош на приватен стаклен лифт, вклучувајќи го и покривот кој е опремен со бар и каскаден водопад со прекрасен базен. Среќните сопственици на овој пентхаус ќе можат да уживаат во главната спална соба од 150 м2, во прекрасните детали на Калкута златниот камин и во hi-tech паметните системи – а исто така има и сауна, хидротерапија, џакузи и грејачи за пешкири.

Najlepši penthaus u Majamiju

Тука се и лебдечките скали од камен, како и  лустерот со повеќе од 225 сјајни стаклени украси. Станот има има и винарска визба со илјада шишиња. Вреди да се спомене и просторот за играње од 110 м2, како и домашно кино со совршено тапацирани седишта.

Najlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u MajamijuNajlepši penthaus u Majamiju

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 торби на Zara за оваа есен!
Следна објаваБимилк им посака сладок почеток на школувањето на првачињата ширум Македонија
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР