***
Obrok na nedelat

 

04.09. // 17:00 – Фестивал! Дотерај го Скопје!
Денес го затвораме фестивалот со проекција на филмови, презентација за Фејсбук и концерт на Тони Зен и Флека.

ОВАА СЕДМИЦА ИМАМЕ ПОЛНО СЛУЧУВАЊА…

 

Fetsival Doteraj go Skopje-06

06.09. // 12:00 – Toptal coworking day
На гости ни се дечките од Funky Coworking. Придружи се и ти.

Toptal

06.09. // 17:00 – HR кафе & Networking
Настан наменет за дружење, ширење на мрежата на контакти, размена и споделување на искуства.

HR Cafe

06.09. // 19:30 – Hiking the Balkans
Запознај се со убавината и можностите на планините низ Балканот.

Hiking the balkans

07.09. // 21:00 -Thursday in Public Room
Овој четврток слушаме jump blues, rock’n’roll, funk, country…

Thursday

09.09. // 22:00 -Saturday in Public Room
Џез. Cedar Walton. McCoy Tyner…

Saturday

 

13.09. // 18:00 – EQ Café
Работилница за eмоционална интелигенција.

УШТЕ НАСТАНИ ОД МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ…

 

eq

13.09. // 19:00 – Изложба на колажи
Дела на Александра Саздова инспирани од нејзиниот животот во Канада.

Subjectivity

 

Очекувајте известување со уште интересни случувања од различни области следниот понеделник.
Уживајте во нашите промоции на храна и пијалоци.
Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеколку фенг шиу совети за мал стан!
Следна објаваМодни трендови кои се секогаш in
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР