Вообичаено, бојата на автомобилот може да биде скапа како нов автомобил, само кога е уникатна или кога станува збор за колекционерски примерок на некој богат шеик од Дубаи…

Сепак, скапоцените бои стануваат сè попопуларни и сега имаме шанса да го видиме зелениот Porsche 911 Turbo, чија боја чини речиси 100.000 долари! Оваа боја се вика Python Green Chromaflair и може да се види на генерацијата на Porsche 911 Turbo S 91.2, а дел е од пакетот Porsche Exclusive, кој беше побаран од анонимен купувач. Оваа скапоцена нијанса на боја чини точно 82.645 €.

Chromaflair бојата е достапна во нијанси на сина, златна и виолетова боја. Ако се процени според сликите на овој модел, оваа бисерно зелена боја се прелева во жолти тонови. Иако таа изгледа сосема убаво, не сме сигурни дека тоа е доволно да се оправда нејзината цена.

Ако знаете дека за малку поголем износ на пари можете да купите уште едно Порше, веруваме дека и самите ќе бидете уверени во нашите сомнежи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНазад во училиште со позитивните пораки на Okaidi
Следна објаваЗа совршен престој на отворено!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР