Оваа преубава шик кујна е дизајнирана од дизајнерката Кетлин Вилсон и е толку атрактивна, што веднаш ќе ве инспирира да го преуредите вашиот ентериер.

Sидовите во кујната се покриени со бели мермерни плочки, додека паркетот е со дезен на рибја кост. Кујнските елементи се во боја, додека елементите се зачинети со рачки од месинг за елегантен изглед. Големото кујнско острово е одлично место за појадок и е дефинирано со две големи висечки ламби од месинг и бели бои, кои совршено се вклопуваат во дизајнот на мебелот.

Kreirajte rustičnu kuhinjuKreirajte rustičnu kuhinju

Трпезаријата е старинска и рустична. Ратан столиците во комбинација со гломазната дрвена маса и гламурозниот кристален лустер над масата, јасно ја рефлектираат винтиџ атмосферата, која дизајнерката сакала да ја постигне.

За да се постигне еден автентичен рустикален стил, многу важни се деталите, како што се ретро санитаријата, садоперот од мермер и акценти, како што е цвеќето на прозорецот.

Kreirajte rustičnu kuhinju

Столиците се обложени со материјали во праска боја кои дополнително го нагласуваат белото острово.

Kreirajte rustičnu kuhinjuKreirajte rustičnu kuhinju

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEminem ја продава својата вила!
Следна објаваНазад во училиште со позитивните пораки на Okaidi
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР