Познатиот рапер се откажа од своjата вила во Рочестер Хилс …

Еминем тукушто ја стави на продажба својата вила со шест спални соби и девет купатила во државата Мичиген, со цена од само 2 милиони долари, но чудно е тоа, што тој ја купил за повеќе од дупло од оваа цена, пред четиринаесет години.

Na prodaju Eminemova vila

Со површина од околу 1.700 м2, оваа вила е поставена на околу шест хектари во Рочестер Хилс. Изградена е во 1986 година, а секоја спална соба може да се нарече апартман, бидејќи има сопствено купатило и голем гардеробер.

Кога е изградена, на неа дефинитивно не се штедело – идеална е за забава, има тениско игралиште, водопаден базен и дел за спа, забавен дом и гостинска куќа со игротека. Еден од навистина уникатните детали на оваа вила е “чуварска куќа”, во која е сместено обезбедувањето.

Na prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vilaNa prodaju Eminemova vila

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот тренд за оваа есен!
Следна објаваКреирајте кујна во рустикален стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР