Eklektičan dizajn za kupatilo

Ако барате свежи идеи, можеби токму ова купатило е одлична инспирација.

Оваа купатило има еклектичен дизајн, благодарение на мешавината на многу дизајнерски стилови кои можеби не ги очекувате на едно место. Но, како во облекувањето така и во ентериерот, добро прилагодени, навидум некомпатибилни комбинации можат да бидат полн погодок.

Овој простор содржи рустикални, модерни, индустриски и винтиџ елементи. Ѕидовите се претежно бели, но подот е темен, а благодарение на темните плочки, на купатилото му даваат доволна количина на мистика и контраст.

Местото каде се наоѓа мијалникот е изработено од рециклирано дрво, а мијалникот е направен од месинг. Она што е многу атрактивно е колската врата која е инсталирана наместо стандардната врата за тоалет.

Вратата е монтирана на лизгачка шина, така што се заштедува на простор кога сте ограничени со квадратурата. Тоалетот наспроти бањата има шарени плочки, а туш кабината е украсена во минималистички стил. Таа е едноставно затворена со стакло, што е одлична рамнотежа на винтиџ фотељата и винтиџ масата, која служи за складирање на вредни работи што ги има во секоја бања.

Лустерот е во индустриски стил, како да чекал да го најде вистинското место во оваа бања.

Како што можете да видите, иако елементите се многу различни, тие заедно прават хармонија. И тоа е она, кон што сите тежнееме

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетни денови во Public Room
Следна објаваНова колекција на накит “Secrets by Harry Winston”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР