Најновата реклама под името “Oddly IKEA” беше создадена за да се прикаже колекцијата на новите производи за спални соби.

Во рекламата на смирен и спокоен тон, женскиот глас полека ги објаснува сите производи од новата IKEA колекција. Совршено уредена и осветлена соба, полна со ИКЕА производи со пастелни бои кои делуваат спокојно, токму како и ASMR рекламата, која нуди релаксирачко чувство исполнето со пријатни звуци.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетни проблеми
Следна објаваПрстен кој може да ви го спаси животот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР