По 31 година живеење во куќа во Торонто, сопствениците на оваа куќа сакаа промена. Сакаа нешто свежо и модерно, со доволно простор за големи фамилијарни дружења, за децата и внуците. Инспирирани од европскиот тренд на комбинирање на традиционалната архитектура со модерниот дизајн, парот одбра мешавина на ултра-елегантни детали, како што се минималистички кујнски кабинети и стаклени панели во деловите над садоперот, како и некои старински елементи како што се спуштени плафони и прозорите. Резултатот не е само освежен и подмладен простор во кој фамилијата ќе се дружи, туку и едно од омилените места на куќата, кога се сами двајцата.

Spoj klasike i modernosti

Се во бело е добитна комбинација! Традиционалната архитектура, плус современи елементи за кујна во бела боја и со стакло, креираат шик амбиент во кујната!

Spoj klasike i modernosti

Сем дизајнот, оваа кујна служи во неа да се готви и јаде. Некогашниот сив и мрачен простор, со основните елементи и детали, благодарејќи на реконструкцијата, сега е лесен, светол и експанзивен – современ дизајн со озбилни фактори, благодарејќи на дизајнерката Ширли Мејселс.

 

Spoj klasike i modernostiSpoj klasike i modernosti

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваErmenegildo Zegna Couture за пролет 2018!
Следна објаваПознати личности покриени со тетоважи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР