Сместена во близина до морето вилата La Jolla, има уникатен лифт кој ве води до огромната гаража со површина од 300м2, каде што има место за 5 автомобили.

Оваа вила ја дизајнирал Bil Hajer, со површина околу 500 m2. Кујната која оваа вила ја поседува, игра главна улога на секое поголемо собирање на фамилијата и пријателите, додека терасата на кровот е шлагот на тортата. Заедничките простории на оваа вила се така дизајнирани, да секоја забава и дружење со пријателите се беспрекорно забавни, а тоа што додатно ќе го разубави дружењето се вградениот филмски проектор и големиот екран, џакузито, вградената скара и огромниот фрижидер.

Luksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažomLuksuzna vila sa impresivnom garažom

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузен хотел L’andana во Тоскана!
Следна објаваИнтерактивен рeсторант во Токио! – погледнете го видеото!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР