Папратот има долга историја како полуларно растение во домот, наменет за терасите за нивната јужна страна, благодарејќи на способноста на овој вид,  да расте во сенка, опкружено со влага. Папратот се препорачува на сопствениците кои не сакаат да трошат големи пари на апаратите за влажност, затоа што ова растение ја испушта влагата по пат на процесот на испарување.

Сем што може да помогне за вашето здравје, ова растение претставува вистинско освежување во вашиот домашен декор. Папратот може да го насадите во висечки саксии, да ги оставите неговите гранки слободно да паѓаат или да го поставите во помали садови сместени на некоја маса, за да овие растенија ви дадат инспирација и мотивација, додека работите на своите проекти.

Paprat kao popularan kućni trend

Paprat kao popularan kućni trendPaprat kao popularan kućni trend

Paprat kao popularan kućni trendPaprat kao popularan kućni trendPaprat kao popularan kućni trend

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 добри причини за да го посетите Порторико!
Следна објаваPoliform одушевува со елегантната серија Mondrian!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР