Големите семејства обично имаат повеќе од еден автомобил – еден мал за возење по градот и еден голем во кој ќе го собере целото семејство. Но, за сите останати кои не можат да си дозволат финансиски два автомобила, постои фантастично решение кое се уште е само идеја, но со потенцијална иднина.

Автомобилскиот концепт кој го осмисли германскиот студент по автомобилски дизајн Kenan Haliloglu по име “Split&Go”, изгеда како конвенционално комбе кое може да го поделите и претворете во мал двосед за градска употреба. Навистина генијално решение и совршен за сите ситуации, од патување па се до извршување на секојдневните задачи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPublic Room | Дизајн што продава – cаем и едукација
Следна објаваЕклектично, урбано и cool – Topshop Unique!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР