Изработено од органски памук и полнето со семки од лен и лаванда, ова перниче за очи во облик на риба, може да се загрее и излади по желба. Производителите на ова перниче велат, дека ништо не го победува заморот по долг и напорен ден подобро од ладна риба на лице. Сем што ќе го замрачи просторот околу вас, мирисите кои ги испушта оваа риба, ни малку не се мирис на кој сме навикнале – свеж мирис на француската прованса ќе ве опушти, токму така како што заслужувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објава“La La Land”, (романса на големото платно)
Следна објаваMiranda Kerr креира, дизајнира и помага хуманитарно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ