Кога станува збор за физури, Lisa Farrall е апсолутно една од најдорите на тоа поле. Нејзината колкеција на физури Armour, го освои првото место во 3 категории The Black Hair Awards на престижниот British Hair Awards за 2016 година.

Колекцијата “Armour” е разубавена со шминка на Suhyun Kang-Emeryshot и снимена од страна на фотографот Lukа Nugent, е признание на африканската култура, која претставува убавина и сила.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРедизајн на историски стан во удобен и современ дом!
Следна објаваH&M со 8 пролетни трендови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР