Во Лимасол на Кипар, отворена е необична рибарница која воедно е и рибен ресторан кој нуди свежа риба, школки, суши и многу различни морски делиции. За дизјанот на овој интересен угостителски објект, заслужно е грчкото студио за архитектонски дизајн Minas Kosmidis, чиј тим беше инспириран од поволната положба на зградата во обновента лука во Лимасол. Така да, овој рибарница-ресторан е ориентиран кон морето со поглед на рибарските бродови, мрежи и куќи. Вистинско уживање!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни трендови кои ќе ги сакаме во 2017 година!
Следна објаваКуќата на Дедо Мраз
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР