Индустрискиот дизајнер Hung Lu Chan, креираше оригинален концепт наречен “Napkin Table”. Неговиот дизајн го нагласува односот и интеракцијата помеѓу две личности со овој лесно носив производ.

Оваа салфета-масичка е производ, кој го одразува денешниот начин на живот и како технологијата влијае на тој процес. Луѓето денес се повеќе се одалечуваат од основната комуникација, како што е разговорот и вниманието кон пријателот кој седи спроти вас за време на оброците. Сето тоа заради дигиталните медии. Затоа со овој проект, Chan сака да се врати вниманието на масата за време на јадењето и да се сподели заедничкото искуство.

Мал и цврст производ, ткаенината е водоотпорна и еластична, челикот кој го нудат е лесен, кој лесно можат да го делат две личности во било кое опкружување. Еден успешен обид врзан за овој производ е одржан во паркот, кој резултураше со изненадувачка интеракција!

img-2-1481812546-c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b img-4-1481812546-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3 img-6-1481812546-e4da3b7fbbce2345d7772b0674a318d5 img-8-1481812546-8f14e45fceea167a5a36dedd4bea2543 img-9-1481812546-c9f0f895fb98ab9159f51fd0297e236d img-10-1481812546-45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26 img-11-1481812546-d3d9446802a44259755d38e6d163e820

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМали дечиња и големи кучиња
Следна објаваAIM | Стремеж кон поурбана креативност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР