1,,Мали дечиња и нивните големи кучиња(,,Little Kids and Their Big Dogs“) е емотивен фотографски проект на Andy Seliverstoff, кој се фокусира на нераскинливата врска помеѓу малите деца и нивните несекојдневно големи миленици. По  четирите месеци поминати во Санкт Петербург, каде создал илјадници композиции, фотографот има издадено и книга која претставува компилација на 100-те најдобри фотографии. Дел од неговите дела можете да погледнете во галеријата во продолжение. Прекрасни се, зар не?

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (19.12 – 25.12)
Следна објаваСо “Napkin Table” враќање кон основната комуникација!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ