Последните фотографии на Cass Bird за People!

Последните фотографии на Cass Bird за People!

 Славната фотографка Cass Bird, никогаш не поминува незабележително. Нејзината последна работа за магазинот People е портрет на претседателот Barack Obamа и првата дама Michelle Obamа, не остави без зборови.

Интимни, црно-бели фотографии, се дел од ексклузивната приказна за People магазинот, а го прикажуваат познатиот пар во прекрасно издание. Кога ја гледаме оваа, како и нивната последна приказна за Vogue, почнуваме да се прашуваме како ќе се навикнеме на нивното заминување од Белата куќа?

mtqzndyzntm1nzczndkymzy2-kopija

obama-2 obama-cover-750x1125 mtqzndyzntm1nzczndkymzy2-kopija

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Градот Бохејн“ – маѓепсувачка фантазија и амбициозна лингвистичка инвентивност
Следна објаваМексикански ресторан “Аmigos” совршено место во срцето на градот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР