Pokana - SDW 2016-01
***

21.11 // 20:00
Пред отворањето на Неделата на дизајн Ве каниме на настан каде што ќе уживате во вкусна храна приготвена од италијанскиот готвач Giorgio Coa.
facebook event link

italian dinner
***

23.11 // 20:00
Ве покануваме на шестото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Бидете дел од отворањето исполнето со изложби, музика и убава урбана публика ~
facebook event link

Fb event baners-02
***

24.11 – 27.11
Биди инспириран и научи нови работи ~
facebook event link

Fb event baners-03
***

25.11 // 16:00
Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi – 2 шишиња или 2 чаши наливно вино, по цена за едно!
Надополнети со вкусна храна, преубави изложби и боса нова џез за опуштено дружење после напорна работна недела!
facebook event link

Lucky friday - 25.11.2016-01
***

26.11 – 27.11
2 дена, 6 работилници, менори кои будат креативност и продуктивност ~
facebook event link

Fb event baners-04
***

27.11 // 20:00
После преубавата Игранка изминатиот месец во Јавна Соба, повторно го поканивме Master Flow во Скопје, за да даде убав крај на Неделата за дизајн!
Ве покануваме добро да се размрдате и да откриете кои се најдобрите дизајни за 2016 година ~
facebook event link

Fb event baners-05
***

Come hang out with us!

facebook | twitter | instagram

1px
СПОДЕЛИ
Претходна објава4 митови за храна во кои мора да престанете да верувате!
Следна објаваNike Air Max Thea патики во совршена златно-розе боја!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР