Овој софистициран стан во Brooklyn, има две предности кога се прашање продажбите на станови Њујорк – простор и светло, посебно, кога се во парашање клиенти со уметничка збирка. Во збирката, клиентите со години набавувале слики и маски од Израел, од Костарика и други патувања.

Галерискиот sид е еден од многуте впечатливи точки во големиот дневен простор. Секој дел од станот има единствени парчиња на мебел во богати бои.

Стилот и палетата на бои се протега се до до спалните соби.ecelectic-living-space

bar-area

sophisticated-library

vanity

book

master

baby-room

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСите гледаа во Naomi Campbell на модната ревија на Versace!
Следна објава50 есенски чанти
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР