Donatella Versace ја откри гламурозната страна на спортот на  Versace колекцијата за пролет- лето 2017, презентирана за време на Миланската недела на модата. Од најлонски ветровки па се до мото стилот и спортските пантолони, клучот е дефинитивно во парчињата инспирирани со спортот. Но, без разлика на спортскиот стил, немојте да помислите дека Versace заради тоа, се откажал од препознатливиот сексепил.prva2-19 prva5-9 slider-12prva-29 prva3-15 prva4-13

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 книги кои секој човек мора да ги прочита
Следна објаваЕклектична уметност и богати бои за софистициран дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР