За прославата по повод 40 години постоење на Клубот на Форд Мустанг, група од повеќемина ентузијасти и љубители на овој автомобил направија копија на легендарниот Форд Мустанг од 1964-та, и тоа од лего коцки. Настанот се случи во Индијанаполис во САД, а за да се оствари проектот потребни беа повеќе од 1200 часови и 194.900 коцки LEGO и DUPLO. Резултатот е импресивен.

10 11 12 13 14 15

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто ќе правиме во Јавна Соба
Следна објаваУбавината на библиотеките низ светот
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР