colourful-cocktail-on-the-black-background-01
humanitarna akcija
29.08 // 21:00
Хуманитарна акција на Скопскиот хипхоп колектив Зад Аголот, во соработка со македонските графитџии и добронамерници.
02.09 // 16:00 – 21:00
Секој петок после работа опуштено дружење со вината на Тиквеш, Брзанов и Попов
lucky friday-02
03.09 // 21:30
Саботно дружење со new disco, funky, alternative звуци.
Autmind - Dj-01

ДРУГИ СЛУЧУВАЊА ВО СЕПТЕМВРИ

Белгиска вечера – 06.09 // 20:00
Јавна Соба и Марк де Јонг Ви претставуваат уште една вкусна кујна!

belgiska vecera

10.09 // 22:00
Oдлична диџеиска екипа која ротира. Во септември дј сет на Tecktone и Snah. Дружба и уживање со ѕoulful, jazzy, funky, atmospheric drum`n`bass музика

heartbeats

22.09 // 21:00
Twelve Moons of Jazz со концерт на Damjan Pejcinoski ја продолжуваат својата приказна.

12 moons of jazz

Отворен повик за учество на саем за накит и модни додатоци

NAKIT 2016 logo-01

http://publicroom.org/workshops/nakit2016.html

Come hang out with us!

facebook | twitter | instagram

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОригинален концепт на ресторан во Џакарта
Следна објаваПрекрасната Lily-Rose Depp во кампањата за Chanel No.5 L’Eau!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР