1

Ресторанот “Bottega” кој се наоѓа во Џакарта е направен според нацртот на дизајнерите од архитектонското студио Einstein & Associates. Тие имале во план да го уредат ентериерот на ресторанот во луксузен и модерен стил, а како инспирација им послужил култниот филм La Dolce Vita. Резултатот е одличен спој на италијански кафе-бар (столчињата) со локални, традиционални елементи. Огромниот шарен мозаик дава уметнички тон на целокупниот простор. Употребата на различни материјали придонесува за разиграност и нуди топла атмосфера за добредојде.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПозитивните и негативните страни на кафето
Следна објаваШто не очекува во Јавна Соба во Септември
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР