1

Неодамна, на платформата Kickstarter беше претставен нов прототип на велосипед од иднината. Cyclotron е комбинација од модерен дизајн и најнова технологија. Направен е од карбон, а има можност да се претвори во „електричен” велосипед. Осветлен е со ЛЕД светилки кои работат на батерии, непрекинато до осум часа. Велосипедот може да се поврзе со смарт-телефон преку апликација, што овозможува контрола на движењето, мерење на брзината при тренинг и сл. За реализирање на концептот се потребни 50 000 евра, а досега на Kickstarter се собрани скоро двојно повеќе. Да се надеваме дека овој револуционерен велосипед набрзо ќе стане реалност.

2 3

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастичен еклектичен стил во домот!
Следна објаваИдеи за мал простор – стан кој ќе ве воодушеви!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР