18

Зад дизајнот на оваа прекрасна вила се потпишуваат Mirko Di Matteo Designs од Хрватска. Миксот на различни стилови е она што воодушевува на прв поглед. Куќата се наоѓа во мало, мирно селце во Истра. За да се создаде оригинален и уникатен простор, дизајнерите одлучиле да направат комбинација од егзотичниот дух на Бали заедно со француските шик елементи. Прво што се забележува пред куќата е фантастичниот зен простор за сончање и уживање во пространиот базен. Исто така, целиот простор изобилува со бујна вегетација, што уште повеќе придонесува за смирен амбиент.

2

Ентериерот е составен од парчиња винтиџ мебел кои совршено се вклопуваат во атмосферата на камената вила. Кујната на долниот кат е сон за секој хедонист и љубител на готвењето. Терасата на горниот спрат пружа неповторлив поглед на Истра, а секој оброк во големата трпезарија е посебен сам по себе. Дополнителен романтичен додаток се удобните лежалки на кои уживањето со чаша вино и книга е непроценливо.

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАња Јакубовски: Да се биде маркетар– тоа е како да слетувате „Човек на Месечината“
Следна објаваНовите патики “Ace” на Gucci
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР