Долго очекуваната трета сезона на каналот Старз, криминалистичката драма Моќ (Power), пристигнува на Pickbox во понеделник, на 18.7. Третата, уште повозбудлива сезона на Моќ ни носи 10 епизоди во траење од по еден час и е една од најочекуваните серии на сезоната.
Во новата динамична сезона, Џејмс Патрик Дух (Омари Хардвик) е сопственик на нови ноќни клубови, повеќе не е во нарко-картелот и уште повеќе се зближува со Анџела (Лела Лорен), неговата љубов од младоста, која работи во Одделот за наркотици и која, всушност, го бара Дух за да го уапси. Во мигот кога изгледа дека алтер-егото на Џејмс, Дух, е само минато што избледува, ќе се случи нешто што ќе го натера да преземе одговорност поради бегството од животот од којшто не може да излезе без крв на рацете.

Отуѓениот пријател на Џејмс, Томи (Џозеф Сикора), повторно се зближил со својата девојка Холи и се обидува да ја воспостави нарко-организацијата на Лобос, но неговата главна задача е да го убие својот довчерашен пријател Дух.

Дух конечно може да има сѐ што сака, но духовите од стариот живот ќе се појават и ќе почнат да го прогонуваат.

Авторка и извршна продуцентка на серијата е Кортни А. Кемп. Извршни продуценти се Кертис Џексон, наречен 50 Сент,Марк Кантон, Рендел Емет и Гери Ленон.

Не колебајте се, туку веднаш изгледајте ги двете сезони од серијата Моќ на Pickbox и подгответе се за уште повозбудливите нови епизоди од третата сезона која на Pickbox пристигнува во понеделник во 21 часот.

 Foto_power-mk

Долго очекуваната трета сезона на каналот Старз, криминалистичката драма Моќ (Power),пристигнува на Pickboxво понеделник, на 18.7. Третата, уште повозбудлива сезона на Моќ ни носи 10 епизоди во траење од по еден час и е една од најочекуваните серии на сезоната.

Во новата динамична сезона, Џејмс Патрик Дух (Омари Хардвик) е сопственик на нови ноќни клубови, повеќе не е во нарко-картелот и уште повеќе се зближува со Анџела (Лела Лорен), неговата љубов од младоста, која работи во Одделот за наркотици и која,всушност, го бара Дух за да го уапси. Во мигот кога изгледа дека алтер-егото на Џејмс, Дух, е само минато што избледува, ќе се случи нешто што ќе го натера да преземе одговорност поради бегството од животот од којшто не може да излезе без крв на рацете.

Отуѓениот пријател на Џејмс, Томи (Џозеф Сикора), повторно се зближил со својата девојка Холи и се обидува да ја воспостави нарко-организацијата на Лобос, но неговата главна задача е да го убие својот довчерашен пријател Дух.

Дух конечно може да има сѐ што сака, но духовите од стариот живот ќе се појават и ќе почнат да го прогонуваат.

Авторка и извршна продуцентка на серијата е Кортни А. Кемп. Извршни продуценти се Кертис Џексон, наречен 50 Сент, Марк Кантон, Рендел Емет и Гери Ленон.

Не колебајте се, туку веднаш изгледајте ги двете сезони од серијата Моќ на Pickbox и подгответе се за уште повозбудливите нови епизоди од третата сезона која на Pickbox пристигнува во понеделник во 21 часот.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативец го патува светот за да ги трансформира културните знаменитости со ливче хартија
Следна објаваZara ќе ги освои сите жени со “Ballet collection”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР