1-5

Cara Delevingne, британскиот топ модел и глумица, позираше гола во новата кампања за правата на животните во организација на I’m Not a Trophy – која сака да ја крене свеста за загрозените животни низ целиот свет.

Оснивачот Arno Elias, француски уметник кој воедно ја фотографираше Carа за кампањата, бараше моделката да позира гола со слики на животни, кои се проектирани на нејзината кожа. Cara е позната по својата тетоважа со лав на едниот прст (показалецот), а во кампањата можеме да ја видиме со слики на слон, лав, зебра, горила и леопард, на прекрасен уметнички начин. 2-2 3-2 4-2 5-2 6-3

СПОДЕЛИ
Претходна објава“M Social Singapore” авангарден дизајнерски хотел, уреден од Philippe Starck!
Следна објаваПриказни од автобусот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР